Robotik İmplant (Robotik İmplantoloji)

TÜM DİŞ SORUNLARINIZI
HEMEN ÇÖZELİM!

Hastalarımızın ihtiyaçlarını dinliyor en uygun steril ortamda birinci sınıf malzemelerle tedavilerini yapıyoruz.

Diş Hekimi Köksal Seller

Diş sağlığı, günlük yaşamımız ve mutluluğumuz için çok önemlidir. Eksik ve çürük dişlerimizden kaynaklanan sorunlar genel sağlığımızı da önemli ölçüde etkileyebilir.

İmplant tedavisi, eksik ve çürük dişlerin telafi edilmesi için çok yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle bu tedavide de yenilikler ve gelişmeler yaşanmıştır. Robotik implant sayesinde daha sorunsuz ve yenilikçi tedaviler yapılabilmektedir. Peki, robotik implant nedir?

Robotik implant tek diş veya birden fazla diş eksikliğinde hastaya insizyon (kesi) yapmadan ve hastanın dişetini kaldırmadan uygulanan implant sistemidir. Kesi yapılmadığı ve işlem sonrasında dikiş atılmadığı için operasyon sonrası hastanın şikayetleri minimuma iner. Son derece güvenilir olan bu sistem, enfeksiyon riskini ortadan kaldırmakla birlikte aynı zamanda iyileşme sürecini de kısaltır.İşlem robotik cihaz rehberliğinde deneyimli hekimlerimiz tarafından yapılır.

Günümüzde çoğu diş implantı, diş hekimleri tarafından sınırlı teknolojiler kullanılarak yapılır. Ağız gibi titiz çalışmanın ve doğruluğun önemli olduğu sınırlı bir alanda, robot destekli teknoloji, diş hekimlerinin kesin bir doğrulukla çalışmasını sağlayarak hastalar için en iyi sonuçları garanti altına alıyor. Daha da önemlisi, robotik destekle yapılan tedaviler normal yöntemlere göre daha kolay olmakta ve diş hekimlerinin dikişsiz bir şekilde uygulama yapmasına yardımcı olmaktadır. Robot tedavi sırasında doktorlarımıza rehberlik eder. Bu konular hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir, uzman ekiplerimizle görüşebilirsiniz.

Robotik İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

robotik implant tedavisi

Hastadan üç boyutlu görüntüleme yöntemlerinden biri olan tomografi çekilir. Bu üç boyutlu görüntüleme sayesinde hastanın tüm çene yapısı, kemik boyu ve kemik kalitesi sanal ortama aktarılmış olunur. Yapılacak implantlar bilgisayar ortamında damar ve sinirlerden uzak ,doğru uzunluk, doğru açı ve doğru çapta seçilir.Seçilen implantlar yazılım üzerinde işlenir ve buna uygun bir cerrahi rehber model oluşturulur. Böylelikle operasyon sırasında; cerrahi rehber ile hastanın ağız yapısına en uygun pozisyondaki implantlar deneyimli bir hekim tarafından yerleştirilir.

Robotik İmplant İyileşme Süreci Nasıldır?

Bu teknoloji kullanılarak yapılan tedavilerde geleneksel yöntemlere göre iyileşme süresi daha kısadır. Robotik implant nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap iyileşme sürecini de açıklamak için yeterlidir. Bu teknoloji ameliyat sırasında diş hekimine hassas ve doğru bir rehberlik sunarak, yanlış uygulamaları veya önceden planlanmış ameliyatın dışına çıkmayı önler. Bu da ameliyat sırasında ve sonrasında oluşacak sorunlardan bir kaçış yoludur.

Ayrıca bu yolla yapılan tedavilerde süre büyük ölçüde azalır ve kanama, ağrı, şişlik gibi komplikasyonlar daha az ve kısa süreli olmaktadır. Bununla birlikte ameliyat sırasında dikişsiz robotik implant yöntemi kullanıldığı için ağrılarınız az olacaktır ve iyileşme süreniz kısalacaktır. Dentasel olarak size her zaman en iyi hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Sağlık alanındaki teknolojileri takip edip kendimize adapte ederek, hem uzman personel hizmeti hem de yüksek teknolojiden yararlanmanıza olanak veriyoruz.

Robotik İmplant Neden Tercih Edilmelidir?

robotik implant

Robotik implant, ameliyat sırasında güvenliği artırmasının yanı sıra robot desteği, diş hekimlerinin elle müdahale etmesi zor veya imkânsız olabilecek yerlerde de başarılı sonuçlar elde etmesine yardımcı olur. Robot desteğinin doğruluğu, diş hekimlerimizin tecrübesi ve bilgisi ile birleşerek başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Bunlarla birlikte robot destekli ameliyat süreci, diş hekimlerimizin implantı kolayca yerleştirmesine olanak tanır. Ayrıca ameliyatlarda nadirde olsa beklenmedik sorunlar yaşanılabilir.

Robotik teknolojilerin rehberliği bu sorunları en aza indirger. Robotik destekli teknolojiler, hekimlerin daha başarılı ameliyatlar yapmasını sağlar ve başarısızlık riskini azaltır. Robotik implant İstanbul ve ülkemizde olduğu kadar dünyanın pek yerinde yaygın olarak kullanılır. Teknolojinin getirdiği yenilikler günden güne hayatımızı kolaylaştırdığı gibi diş ve genel vücut sağlığımız da bundan olumlu yönde etkilenir.

Robotik İmplant Avantajları Nelerdir?

  1. En önemli avantajı hastanın gözünde büyüyen implant prosedürünü kolay hale getirir ve hasta psikolojisinden kurtarmasıdır.
  2. Diğer uygulamalara kıyasla işlem süresi oldukça kısadır.
  3. İmplant tedavisinin komplikasyonlarından olan damar ve sinir yaralanmalarını minimuma indirir.
  4. Operasyon sonrası ağrı, şişlik ve kanama gibi problemler görülmez.
  5. Implant sonrası üzerine yapılarak üst yapıyı istediğimiz şekilde konumlandırmamızı sağlar.
  6. Robotik implant uygulamasında enfeksiyon riski oldukça düşüktür.
  7. Operasyon sonrasında dikiş atılmasına gerek yoktur.
  8. Çene kemiği uygunsa aynı gün içerisinde implant üzerine geçici diş yapılır.

Robotik İmplant ve İmplant Arasındaki Farklar Nelerdir?

Robot destekli ameliyat sırasında, diş hekimine gerçek zamanlı görsel ve fiziksel rehberlik sağlanarak, plana uygun olarak açı, konum ve derinlik bilgileri sağlanır. Bu sayede tedavinin doğruluğu ve hassasiyeti en üst düzeye çıkarır.

Geleneksel implant tedavilerine nazaran robot destekli bu tedavide doktora yardımcı olan ve hasta hakkında kesin bilgiler ve ölçüler sunan bir robot vardır. Hastanın ağzı ve implant yapılacak yer 3 boyutlu modeller ile göründüğünden implantların yerleştirildiği yerler tam bir doğruluğa sahip olur. Ameliyat sırasında bir sürprizle karşılaşılmaz ve ameliyattan sonra da komplikasyon riski daha azdır. Ayrıca diğer yöntemlerin aksine bu uygulamada dikiş atılmadan implantlar yerleştirilir.

İmplant tedavisinden sonra geleneksel yöntemin aksine kanama, şişlik, morluk gibi yan etkiler nadir görülmektedir. İmplant ameliyatı süresi daha kısa ve sorunsuzdur. Ayrıca kısa ve sorunsuz bir uygulama olduğundan dolayı hastalar için de daha kolaydır. Robotik implant fiyatları hakkında net bir bilgi vermeden önde ön muayene gereklidir. İşlemler hakkında daha fazla bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için Dentasel’e gelebilirsiniz veya iletişim formumuzu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfa içeriği yalnızca bilgilendirme amacı taşır. İçerikte tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Hızlı İletişim Formu


Sağlık durumunuzla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

YUKARI