Gülüş Tasarımı

TÜM DİŞ SORUNLARINIZI
HEMEN ÇÖZELİM!

Hastalarımızın ihtiyaçlarını dinliyor en uygun steril ortamda birinci sınıf malzemelerle tedavilerini yapıyoruz.

Diş Hekimi Köksal Seller

Gülüş tasarımı, hastanın dişleri, ağzı ve yüzünün estetik olarak birbirine uyumlu hale getirilmesi ile en iyi gülüş için dizayn edilmesine verilen isimdir. Gülüş tasarımı her hasta için farklı uygulamalar içermektedir. En iyi gülüş için yapılması gereken işlemler belirlenerek yol haritası çizilir ve uygulamaya koyulur.

Gülüş tasarımı, hastanın dişleri, ağzı ve yüzünün estetik olarak birbirine uyumlu hale getirilmesi ile en iyi gülüş için dizayn edilmesine verilen isimdir. Gülüş tasarımı her hasta için farklı uygulamalar içermektedir. En iyi gülüş için yapılması gereken işlemler belirlenerek yol haritası çizilir ve uygulamaya koyulur.

Gülüş Tasarımını yaparken, hastanın dişlerini tüm yüz bölgesi ile birlikte değerlendirmek gerekiyor. Dişin, diş eti ve dudakların birbirleriyle olan ilişkilerini, kişinin yüz yapısına ve karakterine uygun şekilde dizayn ederek, her bireyde estetik ağız ve gülüş sağlıyoruz. Unutulmamalıdır ki, gülüş tasarımı uygulamaları her bireyde farklılık göstermektedir.

Gülüş tasarımı, son dönemlerde pek çok kişi tarafından fazlasıyla merak ettiği bir konu olup çoğu zaman da Hollywood gülüşü olarak da bilinir. Aynı zamanda estetik diş hekimliği denildiği zaman da akla ilk gelen terimlerden biri şeklinde karşımıza çıkar. Hollywood gülüşü, bazı faktörlere bağlı olarak estetik bakımdan görüntüsünü bozulmuş olan dişler ile diş etlerinde uygulanır. Aynı zamanda hem yüz tipi hem de hastaların ihtiyaçları ön planda tutularak, doğal ve estetik bir görünüm elde edilmesi amacıyla hassas biçimde yapılan uygulamalardır.

Her insanın gülüşü farklıdır. Aynı zamanda herkesin kendine has bir gülüşü de vardır. İnsanların ruh hallerini tam anlamıyla yansıtan gülüşler, aynı zamanda bu ruh hallerine de büyük etkilerde bulunur. Estetik diş hekimliği sektöründe kapsamlı bir şekilde yapılan çalışmalar ile hem dişlerinde hem de diş etlerinde farklı problemler yaşayan herkese son derece fresh ve estetik bir gülüş imkanı sunulur.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hastanın diş ve çevresinin olduğu bir fotoğraf çekilir. Fotoğraf dijital ortama aktarılır ve incelemeye alınır ve yazılım programına aktarılır.programı Farklı yapılardaki diş profilleri fotoğrafa yerleştirilerek yüz ile uyumu değerlendirilir. En uygun profil seçilir ve yorumlanır.

İkinci aşama ise hastadan alınan diş modeli ile yapılır. Bu model geçici malzemelerden yapılarak ( wax-up yöntemi) hazırlanır. Hastaya işlem yapılmadan önce doğal dişler üzerine takılarak değerlendirme yapılır. Bu geçici dişler hasta üzerinde net sonuç verdiğinden düzeltme, ekleme, çeşitli değişiklikler yapılarak son şekli verilir. Böylece işlem başlamadan sonucu görme şansınız olur.

Gülüş tasarımı yapılırken mümkün oldukça doğallık korunur.Hastanın dişlerinden en az madde kaybı sağlayan yöntem tercih edilir. Kullanılacak malzeme hastanın estetik beklentisine, dişlerin durumuna ve maliyetine göre değişkenlik gösterir.

Gülüş Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Estetik gülüş tasarımı aşamalarını şu şekilde özetleyebiliriz: 

 • Doğal rengini kaybetmiş olan dişlerin ideal beyaz tona getirilmesi
 • Doğum bu yana mevcut olan ya da ufak yaşlarda iken dişlerin yanlış biçimde çekilmesi ile ortaya çıkan çarpık diş görüntülerinin ideal hizaya getirilmesi
 • Ön dişlerin aynı orantıya ve aynı yükseklik seviyesine sahip bir görüntüye ulaştırılması
 • Diş etleri ile dişlerin orantısının olması gereken seviyeye doğru çekilmesi
 • Zaman içinde farklı sebeplerden dolayı bozulmalar meydana gelen dişlerin ekstra güçlü bir hale getirilmesi
 • Dişlerde meydana gelen döküntüleri kaliteli biçimde kaplanması
 • Gülme ile dudağın aynı kıvrımlar doğrultusunda hizaya getirilmesi
 • Çürümüş olan dişlerin, diş etleri nedeniyle meydana gelen enfeksiyonların ya da dişlerdeki mevcut hastalıkların çözüme ulaştırılması

Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde uzman doktor ve hekim kadromuz ile bu işlemlerin tümünü hem sağlıklı hem de kaliteli biçimde gerçekleştirmekteyiz. Güzel ve sağlıklı gülüşler için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılabilir?


Gülüş estetiği, kişilerin daha hoş ve estetik bir gülüşe sahip olmalarını sağlar. Bu işlemin yapılabileceği kişiler kısaca şu şekilde sıralanabilir;

 • Dişlerinin diziliminde çarpık görünüm olan kişiler,
 • Dişlerinin boylarında düzensiz görünüş ve kötü izlenim olan hastalar
 • Dişlerinde anormal şekilde lekelenme ya da renk değişimi olanlar
 • Ağzındaki dişlerde eksiklik bulunanlar
 • Diş etlerinin görünümünden rahatsız olan kişiler
 • Dişleri ile diş etleri arasında orantısız görünüm olanlar

Gülüş estetiğini dişlerinde farklılık siteye hemen herkes yaptırabilir. Ancak yine de işlem öncesinde hekimlerimiz ile görüşmemizde fayda vardır. Dentasel olarak güzel gülüşlere kavuşmanız için çalışıyoruz.

Gülüş Tasarımı Tedavisi Zor mudur?

Gülüş estetiği ile ilgili yapılan tedavinin zor olup olmadığı birçok kişi tarafından merak edilen konular arasındadır. Bu tedavi aslında sanıldığı kadar zor değildir. Ancak tedavide uygulanacak işlemler farklılık gösterebilir. Her hastanın estetik anlamdaki ihtiyaçları farklı olduğundan dolayı işlemler de kişiye yönelik belirlenir. Bu işlemler, hekimlerimiz tarafından belirlenir. Belirleme sırasında ise hastanın; yüz hatları, yaşı, cinsiyeti ve beklentileri gibi temel unsurlar dikkate alınır.

Gülüş estetiği işlemleri için hekimlerimiz tarafından ilk olarak çürük dişler ve diş etlerindeki hastalıkları tedavi edilir. Ardından da diş temizleme işlemi uygulanır. Temizleme işleminden sonra ise hastaların ihtiyaçları kapsamında diğer işlemler belirlenir. Bu işlemler genel olarak; 

 • Gingivektomi olarak da tanımlanan diş eti estetiği işlemleri, 
 • Diş beyazlatma yani bleaching teknikleri,
 • Dişlerdeki eksikliklerin protez ve implant gibi uygulamalar ile telafi edilmesi, 
 • Porselen lamine ile kaplamalar,
 • Zirkonyum kaplamalar 
 • Ortodontik tedaviler yani tel tedavisi şeklindedir. 

Bu sayfa içeriği yalnızca bilgilendirme amacı taşır. İçerikte tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Hızlı İletişim Formu


Sağlık durumunuzla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş tasarımı kalıcı mıdır sorusu bu şekilde işlem yaptırmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu soruların başında gelir. Bu işlem için net bir kullanım ömrü söylemek doğru olmaz. Çünkü yapılan işlemlerin kalıcılığı hastaların durumlarına göre de şekil alır. İşlemler sırasında tercih edilen köprü ve kron gibi malzemelerin ortalama 10 ile 15 yıl boyunca ilk günkü halini koruması beklenir. Gülüş estetiğinin kalıcılığının uzun olması için doğru planlama yapılması büyük önem arz eder. Aynı zamanda kalıcılığının korunması için de hekimlerimize düzenli olarak uğrayıp kontrol ettirmeniz tavsiye edilir. Gülüş tasarımı yaptıranların yorumları ile de konu hakkında kapsamlı şekilde bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda Dentasel Polikliniğimizde merak ettiğiniz tüm bu sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Gülüş tasarımı fiyatları için standart veya tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü işlem sırasında uygulanacak tedavi yöntemleri farklılık gösterir. Dentasel, İstanbul gülüş tasarımı konusunda en ideal ve kaliteli seçeneklerin başında yer alır. İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında kapsamlı biçimde bilgi alabilirsiniz. Dentasel ile kendinize emin ellere emanet edersiniz. Kaliteli hizmetlerimiz, uzman çalışanlarımız ve uygun fiyat seçeneklerimiz ile ağız ve diş sağlığında en iyiye bizimle ulaşırsınız.

Gülüş tasarımı yaptıranlar, pek çok avantaja sahip olurlar. Bu sayede hayal ettikleri hoş gülüşe ve estetik görünüme sahip olabilirler. Gülüş tasarımı öncesi sonrası arasında da bir hayli fark olduğu görülür. Bu operasyonun avantajları kısaca şu şekilde sıralanabilir; Dişlerin renk tonu daha doğal görünür. Dişlerin renk tonu aynı ve net biçimde olur. Diş etleri ekstra sağlıklı bir hale kavuşur. Gülüş estetiği ile bazı diş problemleri de çözülebilir. Dişler, yüz çenesi ile son derece uyumlu biçimde görünür. Dentasel Polikliniğimizde bu işlemi hem kaliteli hem de sağlık biçimde yaptırma şansı elde edebilirsiniz.

YUKARI